Eximbank Yurt Dışı Mağazalar Yatırım Kredisi Hakkında Bilgi Verebilir misiniz

Eximbank Yurt Dışı Mağazalar Yatırım Kredisi

Eximbank Kredi ve Sigorta Programları

https://www.eximbank.gov.tr/tr/urun-ve-hizmetlerimiz 

https://www.eximbank.gov.tr/tr/urun-ve-hizmetlerimiz/krediler/orta-uzun-vadeli-ihracat-kredileri/yurt-disi-magazalar-yatirim-kredisi

Yurt Dışı Mağazalar Yatırım Kredisi nedir?

Türk firmalarının yurt dışında marka tanıtım faaliyetlerinin desteklenmesi amacıyla kendi markaları ile yurt dışında açacakları mağazalar için gerekli yatırım harcamaları ile değişik pazarlarda Türk menşeili her türlü tüketim malı niteliğindeki ürünleri doğrudan pazarlaması amacıyla, herhangi bir ülkede değişik ürünlerin sergilendiği çeşitli bölümleri içeren satış mağazaları ile bir ya da birden fazla firmanın bir araya gelerek kuracakları alışveriş merkezleri oluşturulmasına yönelik yatırım harcamalarını finanse ediyoruz.

Yurt Dışı Mağazalar Yatırım Kredisini nasıl kullanabilirim?

Yurt Dışı Mağazalar Kredisi yatırım dönemine ilişkin harcama belgeleri karşılığında kullandırılabilmektedir. Bu tür harcamaların düzenlenmiş fatura, hakediş ve bunun ödendiğini gösteren destekleyici belgeler ile bankamıza ibraz edilmesi beklenmektedir. Yurt Dışı Mağazalar Yatırım Kredisi, Türkiye'de yerleşik firmalara, krediye ilişkin Vergi Resim Harç İstisna Belgesinin (VRHİB) kapatılması taahhüdü karşılığında kullandırılabilmektedir.

Ürünün amacı ne?

Yurt Dışı Mağazalar Kredisi programımız ile ihracatta kalıcı pazarlar edinilmesi ve net döviz girdisinin arttırılmasını teminen, Türk firmalarının yurtdışında marka tanıtım faaliyetlerinin desteklenmesi amacıyla kendi markası ile yurt dışında açacakları mağazaların yatırım harcamaları ile değişik pazarlarda Türk menşeli her türlü tüketim malı niteliğindeki ürünleri doğrudan pazarlama amacıyla, değişik ürün gruplarının sergilendiği çeşitli bölümleri içeren satış mağazaları veya bir ya da birden fazla firmanın biraraya gelerek kuracakları alışveriş merkezleri oluşturulmasına yönelik yatırımlara destek veriyoruz.

Kimler için uygun?

Yurt Dışı Mağazalar Kredisi kapsamında krediye konu olan yatırım projesinin uygunluğu Bankamız tarafından belirlenmektedir.

Program limiti nedir?

Yurt Dışı Mağazalar Yatırım Kredisi programımız kapsamında 25 Milyon ABD Doları'na kadar kredi kullandırabiliyoruz. Kredi Euro veya ABD Doları olarak kullanılabilmektedir.

İşlem alt limiti nedir?

Yurt Dışı Mağazalar Kredisi programımız kapsamında işlem bazında herhangi bir alt limit bulunmamaktadır.

Vadesi ne kadar?

Vade seçenekleri internet sitemizin faiz ve kar payı oranları bölümünde belirtilmektedir.

Maliyeti nedir?

Krediye uygulanacak faiz oranları Bankamız tarafından kredi bazında belirlenmektedir.

Vade seçenekleri ve faiz oranlarına erişmek için lütfen tıklayınız.

Rakamlarla Türk Eximbank

 


Genel

 

 

 

 

Ayrıntılı Bilgi İçin :

https://www.eximbank.gov.tr/tr/bize-ulasin

Türk Eximbank İhracat Destek Hizmetleri Merkezi: 0850 200 55 00​