PERSONEL ALIMI

 

ÖNEMLİ DUYURU

UZMAN YARDIMCILIĞI SINAVI İÇİN BAŞVURU YAPMIŞ OLAN TÜM ADAYLARIN DİKKATİNE

 

SÖZLÜ YARIŞMA SINAVINA (MÜLAKAT) KATILMAYA HAK KAZANAN ADAYLARIN İLANI

Genel Sekreterliğimizce 30 Eylül 2018 tarihinde 6 uzman yardımcısı unvanlı personel alımı için duyuru yapılmıştır. Ancak, T.C. Ticaret Bakanlığı tarafından ek kadro talebimizin onaylanması ve Türkiye İhracatçılar Meclisinin uygun görüşü sonucunda alımı yapılacak personel sayısı 9'a çıkarılmıştır.

 Söz konusu 9 uzman yardımcısı unvanlı personel alımı için 31 Ekim 2018 tarihinde başvuru süreci tamamlanmış ve toplam 253 başvuru alınmıştır. İlgili mevzuatımıza göre; mülakata alınacak uzman yardımcısı sayısının “dört” katı kadar aday çağırılabileceğinden, başvuruların KPSS P3 puan türüne göre sıralanması sonucunda mülakata girmeye hak kazanan 36 kişilik asil aday aşağıdaki listede sunulmaktadır.

Bu arada, Genel Sekreterliğimizce aşağıda belirtilen tarihlerde yapılacak olan mülakatlara, Liste'de yer alan asil adaylardan bir kısmının katılmaması halinde sınava başvuru yapan 37. Adaydan başlamak üzere mülakata katılmayan asil aday sayısı kadar müracaatçı mülakata çağırılabilir. Bu kapsamdaki adaylar için üçüncü bir mülakat günü tespit edilerek ilanen duyurulur.

Bu durum Liste'de yer alan yedek adaylar için müktesep hak teşkil etmemekte olup; her halükarda mülakata girecek toplam aday sayısı 36'yı geçmeyecektir.

İlan edilen 36 mülakata girecek asil ve 18 yedek olmak üzere toplam 54 adayın öncelikle online olarak yapılacak kişilik envanter testini tamamlamaları gerekmektedir.

 

UZMAN YARDIMCILIĞI SINAVI BAŞVURU SONUÇ LİSTESİ, MÜLAKAT GÜNLERİ VE KATILACAK ADAYLAR LİSTELERİ İÇİN TIKLAYINIZ