“Dış Ticaret Fazlası Veren Türkiye” hedefi doğrultusunda TİM'in hazırladığı Bölgesel İstişare Toplantılarının ilki OAİB İle Yapıldı

“Dış Ticaret Fazlası Veren Türkiye” hedefi doğrultusunda TİM'in hazırladığı Bölgesel İstişare Toplantılarının ilki Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri ev sahipliğinde düzenlendi.

“Dış Ticaret Fazlası Veren Türkiye” hedefi doğrultusunda TİM'in hazırladığı Bölgesel İstişare Toplantıları'nın ilki Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri (OAİB) ev sahipliğinde online olarak düzenlendi. TİM Başkanı Sn. İsmail GÜLLE başkanlığında, OAİB Koordinatör Başkanı Sn. A.Tahsin ATA moderatörlüğünde bir araya gelen Genel Sekreterliğimiz bünyesindeki 8 Birlik Yönetim Kurulu Başkanları, Yönetim Kurulu Üyeleri, Denetim Kurulu Üyeleri ve TİM Delegeleri, TİM Başkanı Sn.İsmail GÜLLE ve Eximbank Genel Müdürü Sn.Ali GÜNEY ile ihracatın önündeki engeller ve bu engellerin nasıl aşılacağına ve ihracatımızı artırmaya yönelik talep ve görüşlerini bildirdi. Bu çerçevede, görüş ve önerileri dinleyen Sn. İsmail GÜLLE ve Sn. Ali GÜNEY ihracatçılarımızın yanında olduklarını, yaşanan engelleri ihracat ailesi olarak hep birlikte aşacaklarını ifade etti. Genel Sekreterliğimiz bünyesinde bulunan 8 Birlik Başkanları da kendi sektörleri özelinde söz alarak sektörel taleplerini ve sektör hakkındaki güncel bilgileri aktardı. Ardından Akademisyen, Ekonomist Sn. Emre ALKİN bir sunum yaparak üyelerimize ekonomi hakkında bilgi verdi. Toplantının ardından OAİB Koordinatör Başkanı Sn. A. Tahsin ATA Genel Sekreterliğimiz özelinde istişare toplantılarına devam edileceği bilgisini verdi.